Home

Blog o winie, Wiedza na temat wina. Szczepy win, rodzaje wina, opisy regionów winiarskich, polecane wina. Zapraszamy - Vineo.
Od dziecka gotuję, wymyślam i ulepszam przepisy, łączę i dobieram rozmaite smaki. Sporo podróżuję i z każdego nowego miejsca przywożę składniki do mojej kuchni. Kilka lat temu zainteresowałem się tematyką win oraz łączeniem ze sobą wina i jedzenia. Pracowałem trochę w gastronomii, dziś sprzedaję wina w jednej z warszawskich winiarni. Wino otwiera umysł, rozwiązuje język i pomaga tworzyć więzi między ludźmi. Każda butelka wina jest dla mnie jak otwarta książka, snuje opowieść, chciałbym ją zgłębić i podzielić się nią z przyjaciółmi. Chętnie podzielę się również z czytelnikami serwisu vineo.pl.

Profesjonalista, pasjonat win. Tytan pracy i nauk. Absolwent prestiżowych kursów WSET level 3 Advanced. Dumny członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zawodnik Mistrzostw Polski Sommelierów. Swoja wiedzę zdobywał przez 8 lat pracy za granicą, Grecja, Cypr, Walia.  O sobie mówi : Na szczęście nie muszę udawać Greka. Prywatnie , szczęśliwy mąż i ojciec dwójki skrzatów.

Cześć!

Nazywam się Krzysztof i lubię dzielić się winem. Zarówno jeśli chodzi o produkt, jak i wiedzę na jego temat. Dużo podróżuje po winnicach we Francji i Polsce. Od tego zaczęła się moja miłość do tego trunku. Na codzień prowadzę Wine & Spirits Bar w hotelu Grand Ascot w centrum Krakowa oraz jestem współzałożycielem PurpleTV - kanału na YT, w którym łączymy wino, rozrywkę i muzykę!

Świat smaków i aromatów od zawsze był ogromną częścią mojego życia. Od kilku lat zawodowo zajmuję się barmaństwem i miksologią. Chęć zdobycia kompleksowej wiedzy w tym fachu pchnęła mnie do rozpoczęcia Wines & Spirits Educational Trust. To właśnie tam rozkwitła bardzo owocna, swoista przyjaźń z tematyką trunków, z których potencjału nie zdawałem sobie sprawy. Moim „prywatnym Everestem” będzie ukończenie enologii. Obecnie związany jestem z krakowską restauracją Art gdzie pełnię funkcje managera i sommeliera. Zapraszam na portal Vineo.pl gdzie moją pasją będę starał się zarazić również Ciebie.

Witam :)

 

 

Mam na imię Łukasz, od wielu lat jestem związany z krakowską gastronomią.Od około 5 lat zajmuje się winami i wszystkim co z nimi związane , temat ten stał się moja pracą i pasja. Obecnie pracuje w restauracji Pepe Nero gdzie jestem sommelierem i menadżerem.Serdecznie zapraszam do czytania artykułów na Vineo !!

Uczestniczka programu Wine and Spirits Education Trust, z wykształcenia filolog. Początek cywilizacji datuje od wynalezienia wina. Wiarę w życie w świecie najlepszym z możliwych dają jej Chablis, Riesling, Pinot Noir i wegańskie jedzenie. Jej największe marzenia to podróże do światowych stolic winiarstwa i znalezienie przepisu na idealny wegańki deser. Pisanie o winie to dla niej proces, w którym fermentują i dojrzewają pasje, marzenia i inspiracje. 

Dzień dobry :) 

 

Nazywam się Maciek, od kilku lat pracuję w gastronomii, od 2 zajmuję się winem w Białej Róży w Krakowie. Dobieranie wina do potraw, polecanie gościom "czegoś ciekawego' czy po prostu serwis wina to cos, co definitywnie sprawia mi dużo przyjemności. Człowiek kształci się przez całe życie, a temat win jest na tyle rozległy, że codziennie można dowiedzieć się czegoś nowego. Zapraszam do czytania przeróżnych artykułów na Vineo! 

Anna Couspel - korespondentka z południa Francji. Mieszka w Montpellier. Na co dzień podróżuje w poszukiwaniu producentów win francuskich, by promować je na polskim rynku. Dla Vineo.pl pisze z powodu wielkiej miłości do swojej pasji jaką jest wino.

Człowiek wina, swoją działalność rozpoczął w Pijalni Win Francuskich na ul. Zamenhofa w Krakowie w 2008 roku słynnymi pojedynkami win z Michałem Bardelem. To na jego degustacjach tysiące osób poznało bogactwo smaków oraz stylów wina ze Starego i Nowego Świata. Obecnie absolwent Enologii Uniwersytetu Jagielońskiego oraz sommelier Domu Wina.

"Od kiedy wyjechałem do Francji pokochałem wino"

"Od kiedy ukradli mi rower pod sklepem przestałem wierzyć ludziom na ulicy"

"Od kiedy pożyczyłem książki znajomym i ich nie oddali przestałem wierzyć w przyjaźń"

"Od kiedy piszę blog o winach lepiej się czuję"