Home

Blog o winie, Wiedza na temat wina. Szczepy win, rodzaje wina, opisy regionów winiarskich, polecane wina. Zapraszamy - Vineo.

Uczestniczka programu Diploma Wine and Spirits Education Trust, z wykształcenia filolog. Początek cywilizacji datuje od wynalezienia wina. Wiarę w życie w świecie najlepszym z możliwych dają jej Chablis, Riesling, Pinot Noir i wegańskie jedzenie. Jej największe marzenia to podróże do światowych stolic winiarstwa i znalezienie przepisu na idealny wegańki deser. Pisanie o winie to dla niej proces, w którym fermentują i dojrzewają pasje, marzenia i inspiracje. 

Dzień dobry :) 

 

Nazywam się Maciek, od kilku lat pracuję w gastronomii, od 2 zajmuję się winem w Białej Róży w Krakowie. Dobieranie wina do potraw, polecanie gościom "czegoś ciekawego' czy po prostu serwis wina to cos, co definitywnie sprawia mi dużo przyjemności. Człowiek kształci się przez całe życie, a temat win jest na tyle rozległy, że codziennie można dowiedzieć się czegoś nowego. Zapraszam do czytania przeróżnych artykułów na Vineo! 

Anna Couspel - korespondentka z południa Francji. Mieszka w Montpellier. Na co dzień podróżuje w poszukiwaniu producentów win francuskich, by promować je na polskim rynku. Dla Vineo.pl pisze z powodu wielkiej miłości do swojej pasji jaką jest wino.

Człowiek wina, swoją działalność rozpoczął w Pijalni Win Francuskich na ul. Zamenhofa w Krakowie 12 lat temu słynnymi pojedynkami win z Michałem Bardelem. To na jego degustacjach tysiące osób poznało bogactwo smaków oraz stylów wina ze Starego i Nowego Świata. Obecnie absolwent Enologii Uniwersytetu Jagielońskiego oraz sommelier Domu Wina.

"Od kiedy wyjechałem do Francji pokochałem wino"

"Od kiedy ukradli mi rower pod sklepem przestałem wierzyć ludziom na ulicy"

"Od kiedy pożyczyłem książki znajomym i ich nie oddali przestałem wierzyć w przyjaźń"

"Od kiedy piszę blog o winach lepiej się czuję"