Home

Taste

Wino z podróży

Co przywieźć z podróży? 

Często zastanawiamy się co przywieźć z pobytu za granicą. Jedni stawiają na pamiątki w postaci przedmiotów które w późniejszym czasie przypominają o wybranej na wakacje destynacji lub wyjeździe biznesowym do dalekich krajów.

Jeśli doceniamy produkty lokalne, dobra bardziej płynne, pomagające nam odczuć ponownie atmosferę odwiedzonych win wybierzmy wino. Oczywiście z tych krajów której je w ogóle wytwarzają. Istnieje jedynie ryzyko że w trakcie podróży wino ulegnie utracie gdyż nieodpowiednio zapakowane w walizce pełnej ubrań pęknie i dokona spustoszeń jeszcze bardziej nie mile widzianych. Do transportu wina używa się toreb z folii bąbelkowej lub drewnianych skrzynek na jedno wino. Pojawia się problem gdzie kupić wino?

Gdzie nabyć prezent? 

​Mamy do tego mnóstwo możliwości. Jeśli w trakcie podróży jest czas na zwiedzanie winnic to temat jest prosty. Zapytajmy o wino w winiarni lokalnej. Najlepiej garażowej, czyli takiej gdzie jest właściciel z którym można porozmawiać, który przeprowadzi nam degustację, niekiedy oprowadzi po winnicy. Jeśli nie mamy takich możliwości znajdźmy sklep z winami. Będzie na pewno większy wybór, dobra obsługa, wiele więcej atrakcji ze strony osób prowadzących. Ostatni sposób to strefa bezcłowa na lotnisku. Tu pewnie przepłacimy, nie znajdziemy też win od mniejszych winiarzy lecz zawsze trafimy na ciekawy wybór.

Bezpośrednio czy ze sklepu na lotnisku? 

Osobiście jeśli już jestem na wycieczce enoturystycznej zadaję pytanie winiarzowi. Które wino pijasz Ty? Powiedz mi o swoim wyborze. Otrzymuję wówczas zwykle szczególne wino, z kolekcji osobistych. Ceny win bezpośrednio z winnicy są oczywiście niższe. W sklepach doliczana jest marża, a już na strefie bezcłową trafiają wina przemysłowe mniej atrakcyjne. Zakupy na ostatnią chwilę są często nietrafne.

0
Wina w domu
Moda i wino