Home

73370529_534880853969116_1607356416350224384_n

Moda i wino

Dlaczego wino obecnie w Polsce jest modne?

Kiedy kilkanaście lat temu wyjechałem by zwiedzić południową Francję nie przypuszczałem że tak duże wrażenie wywrze na mnie wino. Prosty element tamtejszej kultury. Produkt wynikający z kultywowania tradycji bardzo zakorzenionej z pokolenia na pokolenie we Francji. Myślałem wtedy jak przenieść kilka zwyczajów stosowania wina do naszego kraju. Spotkałem się z dużym dystansem rodaków do kolejnego alkoholu którego działanie wiąże się z efektem ubocznym następnego dnia lecz wino używane prawidłowo jeszcze nikomu nie zaszkodziło wręcz przynosi nawet efekty lecznicze i ogólnorozwojowe u osób spożywających. Dziś chciałbym podzielić się kilkoma wskazówkami jak używać wina. W jakich okolicznościach je spożywać. Czego nie powinno zabraknąć podczas wieczoru z winem.

Kiedy pić wino? 

Do nieodzownych dodatków niezbędnych podczas konsumpcji wina należą woda oraz dobrze dobrane potrawy, umiar i odpowiednie nasze nastawienie. Dlaczego mamy łączyć wino z wodą? Istnieje w winie stosunkowo mała ilość alkoholu wynikającego z przeprowadzonej fermentacji winogron który jest niczym innym jak związkiem chemicznym o nazwie etanol. Jego działanie w organizmie przynosi efekt wypłukiwania wody zatem należy zadbać o jej uzupełnienie w trakcie i po spożyciu alkoholu. Nie wyobrażam sobie by w momencie łaknienia sięgnąć po butelkę wina by je zgasić. Jest to niewybaczalny błąd przynoszący za sobą konsekwencję bólu głowy, złego samopoczucia. Wino należy do składników dobrego posiłku zatem popijając odpowiednio wybrane potrawy cieszymy się ich smakiem lub doznajemy czasem wrażenia iż wino i potrawa daje nam trzeci smak kompozycji. Ostatecznie umiar związany z naszą silną wolą określony według nas pozwoli nam wprowadzić nasz umysł w stan lekki, zmysłowy oraz bardziej otwarty.

Degustacje win 

Na początku gdy wino stawało się modne bardzo popularne były degustacje prowadzone na różne sposoby. Jedni promowali swoje produkty jako handlowcy firm dystrybucyjnych, inni jako dziennikarze i blogerzy opowiadali o różnicach i zaletach stylów winiarskich chwaląc swoje, cudze i takie którego nie znają. Świadomość konsumentów rosła, rośnie i tak jeszcze będzie przez kolejnych parę lat co cieszy gdyż wino jest na prawdę ciekawe.

0
Wino z podróży
Chianti czy szanti?