Home

Wine spot #2

Wine spot#2 – relacja z drugiego spotkania Zespołu Vineo


Za nami już drugie spotkanie w ramach wine spot! Jak poprzednio, przebiegło ono w atmosferze sprzyjającej zarówno merytorycznej dyskusji, i poznawaniu nowych smaków – tradycyjnie już bowiem towarzyszyła mu degustacja win.

Frekwencja, mimo mało sprzyjającej długiemu siedzeniu porze – spotkanie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór – dopisała. Przygotowana wcześniej platforma online znów „ugościła" Autorów portalu Vineo.pl oraz cały Zespół odpowiedzialny za funkcjonowanie serwisu.

Ocena sytuacji i planowanie przyszłych działań 

O ile pierwsze spotkanie, które miało miejsce ponad miesiąc wcześniej, służyło w głównej mierze zapoznaniu się i omówieniu ogólnych kwestii dotyczących działania portalu, o tyle drugi meeting miał już bardziej merytoryczne cele. Osoby związane z Vineo.pl rozmawiały i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jaki kształt powinien przybrać w najbliższym czasie serwis. Na dyskusjach się jednak nie skończyło – efektem wymiany myśli było kilka konkretnych ustaleń związanych z dalszym prowadzeniem portalu.

Uczestnicy w czasie spotkania nie mogli także nie odnieść się do aktualnej sytuacji w branży winiarskiej. Jako że winiarstwo stanowi część szeroko pojętej gastronomii, odmrożenie gospodarki ma wpływ również na obszar związany z trunkami. Nakreślenie przewidywanego kierunku, w którym pójdzie branża, oraz odniesienie się do tych zmian w planowaniu działań Vineo.pl było jednym z punktów wine spot #2. 

Czas na degustację

O to, by burza mózgów przebiegała owocnie, zatroszczył się organizator spotkania Michał Stępień, który zapewnił uczestnikom dostawę najlepszych win prosto z Domu Wina. Jak pierwsze spotkanie, także i to miało bowiem charakter minidegustacji – tym razem kosztowano dwa wina pochodzące z czeskich Moraw: czerwone wytrwane Collection 1508 Rulandské Modré oraz, dla odmiany, białe Collection 1508 Rulandské Bilé. Oba trunki, chociaż inne w swym charakterze, wyróżniały się świeżym, owocowym aromatem, a zarazem głębokim smakiem, dostarczając uczestnikom wykwintnych doznań oraz stanowiąc temat do wymiany opinii – jak na prawdziwą degustację przystało.

Kolejne wine spot już niebawem – nie możemy się doczekać spotkania w tym samym, znakomitym gronie oraz kolejnej degustacji!

5
Wracamy z opowieściami na degustacjach
Jakie wino do szakszuki?