Home

golan

Vineo ze Wzgórz Golan

Relacja ze Wzgórz Golan 

​Tymczasem na Wzgórzach Golan zaczynają się pierwsze prace związane z wegetacją winorośli. W marcu minie 5 lat od mojej pierwszej wizyty w Izraelu. To był najpiękniejszy czas jaki spędziłem w podróży do krajów winiarskich. Wcześniejsze wyjazdy do Francji nie były tak pełne doznań jak ten jeden na Golan Highs Winery. Moc wyjazdu wzbogaciła wycieczka śladami Jezusa Chrystusa w Galilei oraz w samej Jerozolimie. 

Co jest warte zobaczenia w Izraelu? 

Przede wszystkich wyjazd do Izraela okaże się dla Was zderzeniem z panującym tu klimatem zdecydowanie cieplejszym od naszego. Od północy chłodniejszej gdzie na Wzgórzach Golan wczesną wiosną leży śnieg zobaczycie przepiękną przyrodę otaczającą miasta i miasteczka mijane w drodze na południe gdzie na końcu panuje klimat pustynny. Do tego wpływ morza odgrywa rolę regulatora wszelkich zmian w przyrodzie tego niewielkiego państwa.

Nasza czterodniowa wycieczka składała się z odwiedzin GHW, przejeździe po miejscach świętych oraz spędzaniu czasu w restauracjach w kilku miejscowościach.

​Koszerność win GHW - by wina wina stawały się koszernymi na linię produkcyjną jest zakaz wstępu "niewiernym". To jeden z trzech warunków koszerności w Izraelu. Drugi - winnica musi mieć staż minimum pięciu lat by produkować wina z certyfikatem koszerności. Trzeci - co siódmy rok na winnicy nie przeprowadzane są zbiory winogron by zachować koszerność win.

Siedliska winorośli są na cudownej, wulkanicznej glebie. Co sprawia że wina smakują fenomenalnie.

​Winnicą i winiarnią zajmuje się generalnie jeden główny enolog i zespół jego pracowników. Na zdjęciu Victor Shoenfeld.

W Izraelu nie warto ominąć takich miejsc jak Kafarnaum w którym pierwszy raz nauczał Jezus Chrystus.

Godna polecania jest świątynia na Górze Błogosławieństw, miejsce położone w przepięknym klimacie tego kraju.

Zwiedzanie Jerozolimy daje doświadczenie zderzenia kilku kultur w jednym mieście. To niesamowite uczucie, każdy znajdzie tu interesujące historie.

Izrael to kolory, smaki, muzyka, ludzie, petarda emocji, nie sposób jest ominąć tego państwa w podróżach po świecie.

Na zdjęciu najmłodszy instrument muzyczny o nazwie hang drum.

Więcej o Izraelu niebawem na vineo.pl ... 

1
Jak kupować wino? Praktyczne wskazówki.
Z podróży po Francji