Home

176267486_817478942485077_5592247110505052643_n

Konkurs na Instagramie

Geneza 

Kiedy usłyszałem, że odbędzie się konkurs winiarski "Tío Pepe 1on1 virtual bartender's challenge" na Instagramie bardzo się ucieszyłem.  Konkurs oragnizowany jest przez hiszpańskiego producenta sherry - González Byass.

Siłą rzeczy śledzę rozwój marek i z nimi związanych osób na mediach społecznościowych. Krótko myśląc wybrałem wśród wielu barmanów których poznałem dzięki pracy w Domu Wina jednego z najbardziej obiecujących talentów w dziedzinie miksowania koktajli i tworzenia drinków nietypowych, autorskich, tworzonych z dodatkiem wina. 

#Tag i jego twórca 

​Maciej Mazur jest twórcą nowego miejsca Krakowie o nazwie #Tag ma 27 lat i jest absolwentem zarządzania o specjalizacji „gospodarka nieruchomościami". Pracę za barem rozpoczął sześć lat temu w rodzinnym Świnoujściu później w Poznaniu, obecnie kontynuuje w Krakowie. Ukończył kursy barmańskie w Poznaniu i Amsterdamie. Posiada tytułu polskiego Barmana Roku (World Class Poland 2019) oraz finalista World Class Competition z Glasgow (2019), podczas którego zdobył 15 miejsce wśród 60 najlepszych barmanów świata.

Przebieg konkursu 

​W trakcie konkursu dojdzie łącznie do 101 starć barmanów w pojedynku „jeden na jednego".  Barmani otrzymają różne wyzwania od umiejętności technicznych po autorskie przepisy na koktajle z sherry. Obecnie Maciej przeszedł do III rundy wygrywając z Duńczykiem i Niemcem w dwóch wcześniejszych. W pucharach decyzja o tym kto awansuje do konkursu zostanie podjęta przez obserwujących @tiopepewine na Instagramie i zespół kibiców każdego zawodnika. Okienko do głosowania będzie otwarte przez 24 godziny.

Finaliści, wybrani przez fanów na Instagramie z trzech różnych krajów przejdą do rozstrzygnięcia. Decydującym wyzwaniem będzie stworzenie własnego, unikalnego przepisu na wysokiej jakości koktajl który będzie butelkowany i wysłany do sędziów, aby spróbowali go w degustacji w ciemno by wyłonić zwycięzcę.

Jak możemy pomóc Maciejowi? 

Informacje o konkursie znajdziemy na:

https://www.facebook.com/TioPepeWine/ 

https://www.instagram.com/tiopepewine/

Na bieżąco będę relacjonował Wam przebieg konkursu na: https://www.facebook.com/vineopl

1
Wiele twarzy odmiany Mandilaria
Wina w restauracjach hotelowych