Home

pytania-o-wino

Jakie są najczęściej zadawane pytania w sklepach z winami?

Klimat sklepu z winami 

Sklep z winami to dla dorosłych niekiedy jest jak plac zabaw w przeciwieństwie do restauracji, w których łatwo jest poczuć się ograniczonym przez wybór ilości etykiet.  Sklepy z winami są idealnym miejscem, aby nie spieszyć się i uczyć nowych rzeczy o winach.

Dobry sklep z winami posiada 500-800 różnych win i profesjonalną obsługę w zakresie wiedzy o winach i kultury osobistej pracowników w parze idzie łagodne usposobienie z dobrym humorem w temacie winiarskim.

Jak zapytać o wino? 

​Możemy być kompletnie zieloni w temacie wina i ktoś kto nas obsługuje szybko zorientuje się jak nam pomóc. Padają wówczas pytania typu: do czego? na jaką okazję? jakiego rodzaju wina lubimy? gdzie bywaliśmy na wakacjach? wreszcie ile chcemy wydać na wino?

Otrzymamy wówczas skromną dawkę wiedzy z której można wywnioskować co nam może smakować. Możliwości jest wiele gdyż style winiarskie nadal nie kończą swojej ewolucji.

Jakie wina najczęściej kupujemy?

 

Nie ukrywam, że najczęściej pakujemy do koszyków wina w dyskontach, pośpiesznie, bez rozmowy ze sprzedawcą (gdyż nie mamy wówczas obsługi) lecz nie neguję tego sposobu. Eksperymentujmy sami na sobie. Po spróbowaniu win z dyskontów wejdźmy do sklepu specjalistycznego by zobaczyć różnicę. Na pewno będzie to różnica w cenie, bez dwóch zdań lecz cena za wino jest pojęciem względnym, W sklepie z winami kupujecie historię tworzy się relacja, uczymy się od sprzedawcy o winie i tą wiedzą możemy się podzielić. Zaczynamy kształtować gust lub wychodzimy po prostu z dobrze dobranym winem.

Szczególnie w tym czasie polecam Wam wspieranie małych lokalnych sklepów. Dzięki Wam przetrwają ludzie z piękną pasją.

1
Kanada - kraj winiarski
Przyszłość różowych win francuskich