Home

Jak-inwestowa-w-whisky

Jak inwestować w whisky

Inwestowanie w whisky nigdy nie było tak popularne. Ponieważ coraz więcej ludzi na całym świecie interesuje się posiadaniem rzadkich butelek, prosta mechanika podaży i popytu spowodowała gwałtowny wzrost cen.

Indeks Apex 1000, opracowany przez brokera i konsultanta Rare Whiskey 101 , śledzi ceny 1000 whisky do kolekcjonowania; z poziomu bazowego 138,0 na koniec 2010 r. wzrósł o ponad 500%, osiągając 936,24 w dniu 25 maja 2020 r. To znacznie przewyższa dobre wina, złoto i rynki akcji. 

Podczas hossy każdy może zarabiać, ale trendy cenowe mogą się zmieniać, więc nic nie zastąpi doświadczenia: najlepsi inwestorzy w whisky mają dogłębną wiedzę na ten temat i / lub mocno opierają się na wiedzy kupców i domów aukcyjnych . W ten sposób mogą skutecznie poruszać się w szczuplejszych czasach

Gdzie powinieneś kupić? 

Szukaj wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych lub domów aukcyjnych z udokumentowaną historią. Najlepsi podzielą się swoją wiedzą zadbają o Twoją kolekcję. Podobnie jak w przypadku dobrego wina, podróbki są prawdziwym i coraz większym problemem więc zaufaj specjalistom.

Co powinieneś kupić? 

Coś co lubisz! Warte rozważenia są butelki z zamkniętych destylarni, limitowane edycje i wycofane. 

Co mam do zaoferowania? 

​Seria Signatory (Jeden roczniki, Jedna Beczka, Jeden słód jęczmienny) przypominam że butelkowana whisky słodowa typu Single Malt to 5% whisky produkowanej na świecie.

Signatory Vintage Scotch Whisky CO. założona 1988 r przez Andrew i Briana Symingtona.

Rodzinna firma funkcjonująca jako rozlewnia (jedna z trzech).

Pierwotną intencją założycieli było butelkowanie whisky z pojedynczej beczki i znajdowanie sławnych osób do sygnowania podpisem (stąd sygnatariusz)

Jednak pierwszą beczkę bracia kupili 1968 z Glenlivet i sprzedali zanim znaleźli kogoś do podpisania.

Posiadam unikalne whisky Ballechin  z sąsiadującej z Edradour kiedyś destylarni z miejscowości Pertshire, zamkniętej w 1927 r.

Obecnie ⅕ wytwarzanych destylatów idzie na Ballechiny.

Ballechin 10YO - 50 PPM leżakowane głównie w beczkach po bourbonie, które użyte były max dwa razy, część destylatów była w beczkach po Oloroso.

Dowiedz się więcej na degustacji whisky on-line

https://fb.me/e/1QPj4xlpx

0
Jak zrozumieć style whisky? Przewodnik po rodzajac...
Whisky