Home

wino-sklep

Zaopatrzenie w dobie kryzysu

Jak nabyć wina? 

Wydarzenia z początkiem marca 2020 związane z pojawieniem ryzyka zachorowania na poważną odmianę grypy spowodowały zmianę wielu zwyczajów u osób lubiących wina. Pozostaje wyjście do sklepu lub zamówienie przez wina internet. Wielu importerów i dystrybutorów zadbało o ofertę dostępną na stronach www obniżając ceny do poziomu bardzo atrakcyjnych zakupów. Jedno jest pewne, że ten czas dobrze jest przeczekać mając odrobinę przyjemności w zapasach. 

Jakie wina odkładać w kolekcji? 

​Mamy już wiosnę więc można zamawiać wina z bieżącego rocznika jeśli dystrybutorzy postarali się o etykiety z 2020 roku. To Nowy Świat będzie wyprzedzał naszą cześć świata o jeden sezon. Wina białe z Nowej Zelandii, RPA mogą być niezwykle interesujące. Nie zapomnijmy o czerwonych na które przyszedł czas zakupu. Dobrze jak poleżały 6-8 lat w odpowiednich warunkach ich kondycja może być zaskakująca. Wytyczne takie jak kwasowość, alkohol, taniny podtrzymują żywotność win na tyle by można było obecnie je wybrać z oferty. Sięgnijmy po dobre roczniki, choć zakładam że wszystkie lata dla win 6-8 letnich były całkiem dobre.

Co z winem od kuriera? 

​Jeśli mamy obawy związane z odbiorem paczki zapewnijmy sobie komfort poprzez przeprowadzenie domowej kwarantanny za pomocą środków dezynfekujących stosując zabieg po wyjęciu butelek z pudełka transportowego. To powinno wystarczyć.

0
Szampania
Cabernet franc – zapomniany rodzic cabernet sauvig...