Home

vineo---whisky

Whisky dla aniołów

Degustacja wina 

Wszystko zaczęło się w Piwnicy Win Francuskich w Krakowie. Zbieraliśmy się tam co piątek lub sobotę na degustacjach win w formie pojedynku. Udział w spotkaniach brały osoby ciekawe smaku wina, chętne na nowe przygody, nowe doznania oraz dynamiczną akcję podczas wieczoru. Tak też wygląda każda degustacja wina. Specjalnie dobrane różne gatunki odmian i różne style w winiarskim świecie dają dużo ciekawej wiedzy na temat ludzi, miejsc, roślinności. Klimat wydarzenia wsparty dodatkowo dobranym menu do win staje się cudownym przeżyciem dla uczestników. Koszt spotkań to 20004000 tys. zł.

Wina francuskie – ich klasa, ich styl, oczywiście odmienność od całego świata winiarskiego jest niepowtarzalna. Na spotkaniu z degustacją win z Francji nie może zabraknąć AOC Chablis, Gewuztraminer z Alzacji, AOP Sancerre, Beaujolais Villages, AOC Saint-Emilion; w specjalnej opcji AOC Sauternes.

Wina polskie – ich jakość, ich wygląd, ich wyjątkowość trzeba znać. Degustacja win polskich to spotkanie poświęcone winnicy Turnau z Baniewic przy akompaniamencie utworów Grzegorza Turnaua. Kto tych win nie zna, lepiej, by spróbował Solaris, Riesling, Chardonnay, Cabernet, Rondo-Regent; w specjalnej opcji wino lodowe.

Wina europejskie – pojedynek gigantów z trzech państw wiodących prym na Starym Kontynencie. Hiszpania posiada wciąż najwięcej nasadzeń. Włochy produkują wciąż najwięcej wina. Francja nadaje rytmu całemu światu winiarskiemu. Porównujemy style win, sposoby tworzenia, klimat każdego regionu. Wybór win według preferencji. Może być Albarinho, Pinot Grigio, Sauvignon Blanc, Tempranilo, Nebbiolo, Syrah; w specjalnej opcji: Austria, Słowenia, Bułgaria, Mołdawia, Czechy, Węgry, Portugalia, Niemcy.

„Rocznik ma znaczenie" – spotkanie dla zaawansowanych, dla osób oczekujących chwil niepowtarzalnych. Wina wybrane na degustację pochodzą z kolekcji prywatnej i ich czas spróbowania jest tu i teraz, gdyż przechowywane były specjalnie na takie okazje. Otwieram wówczas najsłynniejsze wina świata z Bordeaux lub z Burgundii; w specjalnej opcji wina z Izraela linii Yarden.

„Twój wybór"  jest bardzo uniwersalny, możesz wówczas zasugerować kraj pochodzenia, styl winiarski, np. tylko organiczne, tylko biodynamiczne, tylko z winnic zrównoważonych, jedynie RPA, tylko Malbec, tylko wina morawskie (wersja ekonomiczna); w specjalnej opcji degustacja w ciemno, bez podawania nazw win na początku spotkania.

Degustacja whisky 

„Popularna"  najczęściej zamawiane spotkanie przez organizatorów eventów firmowych, uczestników konferencji, spotkań networkingowych. Czasem stanowi atrakcję wieczoru na wysokim poziomie, gdyż jest to zabawa połączona dużą dawką wiedzy. Grupa otrzymuje specjalne kieliszki na czas degustacji, by porównać smak blendu i single malta, whiskey irlandzkiej i whisky szkockiej; w specjalnej wersji whisky torfowa kontra whisky łagodna.

„Whisky dla aniołów" – to jest prawdziwa „petarda", gdyż na to spotkanie szukam pereł smakowych z różnych źródeł. Możemy spróbować Dalmore 12 YO, 15 YO, 18 YO, cigar malta i port wood, whisky z najmniejszej desylarni w Szkocji – Edradour, linii Signatory, whisky z Tajlandii, Izraela, Indii, Tasmanii, USA.

Jak złożyć zamówienie?

Zadzwoń do nas, by omówić szczegóły, pod numer 601 336 132.
  • Francja prezentacja z winami od 2000 zł dla 16 osób, wśród nich Chablis, Saint Emillion, Cote du Rhone etc.
  • Polska prezentacja z winami od 2000 zł dla 16 osób z winnicy Turnau, przekrojowa degustacja win białych: Solaris, Riesling, Chardonnay, Rondo-Regent lub Cabernet.
  • Europa prezentacja z winami od 2000 zł dla 16 osób, w tym wina francuskie, włoskie i hiszpańskie do wyboru.
  • Degustacja „Rocznik ma znaczenie" od 4000 zł dla 4 osób, wybór win z dużym potencjałem starzenia; podczas degustacji testujemy walory zapachowe i smakowe win kilkuletnich z kolekcji Domu Wina.
  • Degustacja „Twój wybór", czyli spotkanie, na które wcześniej wybieramy wina z całego świata, formę np. porównujemy style win (degustacja pozioma), roczniki (degustacja pionowa).
  • Prezentacja z whisky „Popularna" od 2500 zł dla 16 osób, najczęściej wybierana przez osoby początkujące, ponieważ jest o podstawach tego, jak powstała whisky w Irlandii (degustacja whisky irlandzkiej) i jak rozwinęła się w Szkocji (degustacja whisky szkockiej). Uczestnicy na tym spotkaniu dowiadują się, jakie są rodzaje whisky, i próbują smaku, by określić swój wybór w przyszłości.
  • Whisky dla aniołów" od 2500 zł dla 16 osób – na to spotkanie szukam pereł smakowych z różnych źródeł. Możemy spróbować Dalmore 12 YO, 15 YO, 18 YO, cigar malta i port wood, whisky z najmniejszej desylarni w Szkocji – Edradour, linii Signatory, whisky z Tajlandii, Izraela, Indii, Tasmanii, USA.
3
Recepta na Riv'Tonic – wina słodkie wzmacniane ina...
Dom Brial w Hiltonie